Limon Nasıl Saklanır?

0
177
Limon nasıl saklanır?

Limon, evimizde baş tacımız. Salatalara, zeytinyağlılara, kışın çayımıza, elimizin altından hiç ayıramayız.

Faydaları ise; Limon suyu vücudun C vitamini ihtiyacını karşılar. Kolon sağlığı için çok faydalıdır. Vücuttaki pH düzeyini dengeler. Sabah ılık su ile içilen limon suyu vücuttan toksinleri atar. Sindirimi sağlar ve safrayı kuvvetlendirir,

Bugün sizlere kendi limon saklama yöntemlerimden  bahsedicem.

İlk Yöntem fazlaca limonunuz varsa çok faydalı olacak. Limonlarınızı sıkın ve buz kalıbında dondurun. Sonrasında başka bir cam kavanoz veya buzdolabı poşetine aktarın. İhtiyacınız oldukça alıp salatanıza, çayınıza hatta suyunuza ekleyin.

İkinci Yöntem limonun dış kabuğunu çok hafif rendeleyip alın. Limonu buzdolabı poşeti ile dondurucuya kaldırın. Kek ve soslarınızda lazım oldukça alıp rendeleyin. Aromasına inanamayacaksınız.

 

Üçüncü yöntem ise kesilmiş olan limonlar için. Bir kase veya çay tabağına su koyun ve limonun kesilmiş olan kısmını suya gelecek şekilde kapatıp dolaba kaldırın. Limonunuz kurumayacaktır.

Ayrıca suyu olmayan limonunuzu su dolu bir kavanozun içine koyup biraz bekletirseniz suyunu geri kazanacaktır.

Print Friendly, PDF & Email
Paylaş
Çocuklarını doz aşımı seven bir anne! Eren ve Ahsen Ada'nın Annesi. Annelik yolunda öğrendiklerim ve çocukluğumdan bu yana içinde olduğum mutfağımı sizlerle paylaşıyorum. Yaşamın içinde her birimizin deneyimleri var. Öğrendiklerimizi paylaştıkça çoğalır, hayata anlam katarız. Küçük dünyama Hoş Geldiniz.

Görüşlerini paylaşmak ister misin?