Yatak Odasının Enerjisini Yükseltmek

2
1522
Yatak Odasının Enerjisini Yükseltmek
Yatak Odasının Enerjisini Yükseltmek

Başlığı görünce muhtemelen feng shui’den bahsedeceğimi düşünmüş olabilirsiniz. Doğru başlığı belirlemek için ” Yatak Odasının Enerjisini Yükseltmek ” diye Google’da aratınca hep feng shui sonuçları çıktı. Açıkçası feng shui hakkında pek bilgi sahibi değilim. Ben kendi yöntemlerimden bahsetmek istiyorum.

Konuyu görünce evli çiftlerden bahsettiğimi düşünmeyin. Bekarlar içinde enerjisi yüksek bir ortamda uyumak kadar gibisi yok.

Aslında dışımızın enerjisi içimizle orantılı. İçimiz ne kadar karışıksa dışımızda o kadar karışıyor.

Giyilmeyen elbiseler, düzensiz çekmeceler, kapı arkasındaki asılı eşyalar, başucunuza koyduklarınız hepsi enerjinin bir parçası. Enerji gözden girer ve ayaktan çıkar. Bu nedenle gözünüzün gördükleri hep güzel olsun. Özellikle içinizi ısıtan size iyi gelen renkleri evinizde bulundurun.

Ben neler yapıyorum birlikte bakalım. Sizlerinde uyguladığı yöntemler varsa benimle paylaşın lütfen. Yeni bilgiler öğrenmeye bayılırım.

Yatak Odasının Enerjisini Yükseltmek


Kullanılmayan giysiler


Kullanılmayan giysileri ayıklayalım. Yeniye yer açalım. Eskiyi göndermeden hayatımıza yenisi gelmeyecektir.

Bir günü yatak odanız için ayırın. Tamamen size özel bir gün olsun. Güzel bir kahvaltı yapın ve seviyorsanız bir kahve içtikten sonra dolabınızın karşısına geçin.

Kıyafetlerinizi dolaptan çıkartın ve size verdiği enerjiyi hissedin. En son ne zaman giydiğinizi düşünün. Tekrar ne zaman giyeceğinizi düşünün. Zaten enerji sizin doğru cevabı bulmanıza yardım edecek.

Ondan ayrılmaya karar verdiyseniz uygulamadan satmak veya ihtiyaç sahiplerine vermek seçeneklerinden hangisini tercih edeceğinize karar verin. Ben bir kısmını uygun fiyatla uygulamadan satıyor bir kısmını da giysi kumbarasına bırakıyorum. Bu şekilde kendimi iyi hissediyorum. Hem kendimi onurlandırıyorum hem de ihtiyaç sahiplerine katkı oluyorum.

Son dolap temizliği yaptığımda zayıflayıp giyerim dediğim giysileri ayıkladım. Dolap içinde üst üste binmiş giysiler enerjimi alıyordu. Üstelik zayıflayamadığım için kendimi kötü hissetmeme neden oluyordu. Onları sevgiyle gönderdim. Zayıfladığımda üzerime denemenin hazzını yaşayarak yenilerini almayı seçtim.

Çekmece içlerini elden geçirelim


Çekmeceleri boşaltalım ve burada anlattığım konmari yöntemi ile tekrar yerleştirelim. Yine çekmeceye koyduğunuz giysileri veya eşyaları aynı şekilde en son ne zaman kullandım ? bir daha ne zaman kullanırım? gibi düşünerek elden geçirin.

Baş ucunuzu kontrol edin


Uykuya dalarken veya uyanınca ilk gördükleriniz enerjinizi etkiler. Bu nedenle görmenin sizi mutlu edeceği şeyleri baş ucunuzda tutun. Benim baş ucumda sevdiğim bir çerçevede aile fotoğrafımız, günlüğüm, yine sevdiğim bir çerçevede uyku öncesi okumayı sevdiğim sözler ve arkadaşımın hediyesi olan baykuşlu bir baş ucu sürahisi ile su var.

Uyku öncesi ve uyandığımda onları görmek bana çok iyi geliyor. İyi hissederek uyuyor ve uyanıyorum.

Yatağınıza nefes aldırın


Sabah kalktığınızda mutlaka pencereyi açın ve temiz havanın odanıza dolmasına izin verin. Eğer yattığınızda hemen uyuyamıyor ve derin düşüncelere dalıyorsanız belirli aralıklarla yastıklarınızı değiştirin. Eğer benim gibi yatar yatmaz uyuyorsanız buna gerek yok 🙂

Yatağınızı toplamadan önce örtüyü kaldırıp havalandırın. Yatak örtünüzü yastıklarınızın üzerine kadar çekmeyin yastıkların alt kısmından katlayıp yatağın nefes almasına izin verin.

Kapı Arkası


Kapınızın arkasını giysilerle doldurmayın. Sık kullandığınız bir-iki eşya olabilir ama kullanmadığınız giysileri oraya yığmayın.

Bunların dışında haftada bir ada çayı yakıp evde gezdirin. Özellikle kapı arkalarına dolaştırın.

Buhurdanlığa sevdiğiniz bir kokuya ait yağı damlatıp havayı temizleyin. Dolap içleriniz ve çekmeceleriniz düzene girdiğinde kafanız rahatlayacak ve daha iyi hissedeceksiniz. Sabahları uyandığınızda “Hayatın tümü bana bolluk, bereket ve ihtişamla gelir” demeyi unutmayın. Deneyimlerinizin sonuçlarını benimle paylaşırsanız mutlu olurum ♥

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz