Düşünce Gücüyle Tedavi – Louise L. Hay

Düşünce Gücüyle Tedavi kitabı Loise L. Hay tarafından kaleme alınmış ilk olarak 1984 yılında ben 5 yaşındayken yayınlanmış. Okuduğum en güzel kişisel gelişim kitaplarından birisi olarak hep hafızamda kalacak. O yıllarda bu farkındalıkta olmak Yaradanın bir lütfu olsa gerek. Oldukça trajedik yaşamın içinden çıkıp kendini düşünceleriyle iyileştirmiş.

Başucu kitabı dediğimiz kitaplardan. Kendi adıma çok güzel katkılar aldım. Herkes okusun isterim.

Kitabın orijinal adı “You Can Heal Your Life” olup dilimize çevirisi sevgili Nil Gün tarafından inanılmaz güzel yapılmış. Yalnız isimi de orijinal halinden dilimize çeviri olarak kalsa daha iyi olabilirmiş. Düşünce gücüyle tedavi deyince benim aklıma bambaşka şeyler geldiği için kitaptan uzak durmuştum. Ama içeriğini okuduğumda kitap ismiyle uyuşmadığına emin oldum.

Yazar düşünce gücü ile kanser hastalığı yenmiş olsa da kitabın içinde tüm hayata uygulanabilecek güzel öneriler var.

Louise L. Hay


Avustralya medyası tarafından “yaşayan bir azize en yakın şey” olarak adlandırılan Louise Hay, kendi kendine yardım hareketinin kurucularından biri olarak da bilinir. İlk kitabı  Heal Your Body , 1976’da zihin ve beden arasındaki bağlantıyı tartışmaktan çok önce yayınlandı. 1988’de revize edilen ve genişletilen bu en çok satan kitap, Louise’in konseptlerini 33 farklı ülkedeki insanlara tanıttı ve dünya çapında 25 dile çevrildi.

Louise 8 Ekim 1926 yılında dünyaya gelmiş. 30 Ağustos 2017 yılında vefat etmiş.

Yaşamına ait zaman çizelgesine buradan bakmak istersiniz belki.

 

 

Düşünce Gücüyle Tedavi – You Can Heal Your Life ( Hayatını iyileştirebilirsin)


Düşündüğünüz her şeyin, yaşayacağınız her şeyin belirleyicisi olduğunu hiç düşündünüz mü?
Louise Hay “Düşünce Gücüyle Tedavi” adı altında kaleme aldığı kitabında bu düşünceden yola çıkarak yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Bu öyle bir dünya ki sevginin ve öz güvenin temelleri üzerine kurulu. Ve sevgiyle öz güvenin başaramayacağı hiçbir şey yok. Kitabı okumaya başladığınız anda, gerçekten bir şeylerin değişmesi gerektiğini fark ediyor ve olumlu bir değişim içine girdiğinizi hissediyorsunuz. Bu bir tür düşünce tedavisidir. İyi, olumlu ve gerçek. Bugüne kadar başınıza gelen tüm olumsuzlukların ve hastalıkların, kendi kendinize ürettiğiniz olumsuz düşüncelerden kaynaklandığını söylüyor. Hay. Bundan sonra yaşayacaklarınızın sizi memnun etmesini mi istiyorsunuz? Bu kitabı okuyarak bir başlangıç yapabilirsiniz. Kendinizi bu dünyaya çile çekmeye ve mutsuz olmaya gelmiş bir zavallı insancık olarak değil; seven, sevilen ve mutlu olmaya layık bir canlı olduğunuz için gönderilmiş bir pozitif enerji olarak düşünün.

 

 

Anne Mutfak Perisi
Anne Mutfak Perisihttp://www.annemutfakperisi.com
Annelik yolunda öğrendiklerim ve çocukluğumdan bu yana içinde olduğum mutfağımı sizlerle paylaşıyorum. Yaşamın içinde her birimizin deneyimleri var. Öğrendiklerimizi paylaştıkça çoğalır, hayata anlam katarız. Küçük dünyama Hoş Geldiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reklam

Sosyal Medya

1,954BeğenenlerBeğen
15,845TakipçilerTakip Et
318TakipçilerTakip Et
13,784TakipçilerTakip Et
88TakipçilerTakip Et
38AboneAbone Ol

Kaçırılmayacak Lezzetler