Derin Dondurucuda Havuç Nasıl Saklanır ?

Sebze ve meyveleri dondurucuda saklamak kültürümüzde büyük çoğunlukla uygulanıyor. Özellikle fazla miktarda alınan sebze ve meyveleri israf etmemek adına henüz taze iken dondurucuya kaldırmak çok iyi bir yöntem. Bugün Derin Dondurucuda Havuç Nasıl Saklanır?  bundan bahsetmek istiyorum.

Havuç benim mutfakta en sık kullandığım sebzelerden birisi. Bazen çok aldığım oluyor ve böyle zamanlarda dondurucuya kaldırıyorum. Özellikle mercimek çorbası yaparken dondurucuya kaldırdıklarım pratik oluyor. Hem yıkanmış, dilimlenmiş oluyor hem de buzunu çözdürmeden kullanıyorum. O yüzden mutfakta zaman kazanmış oluyorum.

Özellikle çalışan insanlar için mutfakta pratik olmak çok fayda sağlıyor. Bu yüzden geniş bir zamanınızda hazırladığınız havuçların işten geldiğinizde elinize hazırca gelmesi harika bir durum.

Derin dondurucu kokusunu önlemek ve ihtiyacınız olan miktarı alıp kalanı saklamak için IKEA dondurucu poşetleri ideal oluyor. IKEA poşet alma imkanınız yoksa normal buzdolabı poşetlerinden iki kat kullanmakta faydalı olacaktır. Dondurucu için özel olarak yapılmış poşetlerde koku oluşmasını önleyecektir.

Buzdolabı poşetleri dışında dondurucu için tasarlanmış özel saklama kapları oluyor. Onlar da bu anlamda iyi iş görüyorlar. Ben özellikle yeşil soğanı bu kaplarda saklıyorum. Kısır yaparken kullanımı çok kolay oluyor.

Malzemeler


  • Buzdolabı Poşeti
  • Havuç

Derin Dondurucuda Havuç Nasıl Saklanır?


  • Havuçlar yıkanır.
  • Yıkanan havuçlar soyulur ve dilimlenir.
  • Dilimlenen havuçlar buzdolabı poşetlerine konularak sıkıca bağlanır.
  • Dondurucuya kaldırılır.
  • Dondurucuda kalma süresi 12 aydır. 12 aydan uzun süre tutmayınız.
Anne Mutfak Perisi
Anne Mutfak Perisihttp://www.annemutfakperisi.com
Annelik yolunda öğrendiklerim ve çocukluğumdan bu yana içinde olduğum mutfağımı sizlerle paylaşıyorum. Yaşamın içinde her birimizin deneyimleri var. Öğrendiklerimizi paylaştıkça çoğalır, hayata anlam katarız. Küçük dünyama Hoş Geldiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reklam

Sosyal Medya

1,954BeğenenlerBeğen
15,845TakipçilerTakip Et
318TakipçilerTakip Et
13,784TakipçilerTakip Et
88TakipçilerTakip Et
38AboneAbone Ol

Kaçırılmayacak Lezzetler