Denemediğim Yol Kalmadı

0
162
Denemediğim Yol Kalmadı

Denemediğim Yol Kalmadı ,Kendinize ayna tutabileceğiniz, size sıradan gelen olaylara çocuğunuzun gözünden bakmayı. Onunla birlikte sizi de rahatlatacak, çocuğunuz ile iletişiminizi güçlendirecek harika bir kitap.

Akıcı anlatımı ve çizimlerle örneklendirmesi harika. Kitabı okuduktan sonra çocuğunuzun davranışlarından aslında anlatmak istediklerini kolaylıkla çözeceksiniz.

Hangi yaşta, neyi, neden yapar sorularınızın cevabını bulabileceğiniz harika bir başucu kitabı.

Dolabın üzerindeki şeker için tutturuyor mu?

Ağlama krizlerine mi giriyor?

Sürekli sandalyede sallanıyor mu?

Hepsinin cevabına kolayca ulaşabileceksiniz.

 

Denemediğim Yol Kalmadı


Çocuğunuz yapma dediğiniz şeyi gözünüzün içine baka baka yapıyor mu? Yemeğini yemiyor ve yemeğiyle oynuyor mu? Alışverişe çıktığınızda “İsterim işte” diye tutturuyor mu? Hiç durmadan sorduğu sorularla sizi bunaltıyor mu? Yalan söylüyor mu? Ya da başkalarının yanında uslu dururken sizin yanınızda azıtıyor mu? Çocuğunuzun bu tür can sıkıcı davranışları aslında hiç tahmin etmediğiniz nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Bu kitap var gücünüzle ittiğiniz halde açamadığınız kapıları belki de sadece çekerek, kolayca açabileceğinizi gösteriyor.

Kitapları pek çok dile çevrilen tanınmış yazar Isabelle Fillozat, çocukluğun ilk yıllarında en sık karşılaşılan sorunlara farklı açılardan yaklaşıyor. Anne babasıyla aynı mesleği paylaşan, deneyimli bir psikolog ve iki çocuk annesi olan yazar, hem mesleki hem de kişisel deneyimlerini paylaşıyor. Bu sorunların nedenlerini ve bunlara nasıl yaklaşılabileceğini Anouk Dubois’nın sevimli çizimleri eşliğinde, herkesin anlayabileceği yalın bir dille anlatıyor ve çeşitli ipuçları veriyor. Bu kitabı okuduktan sonra çocuklara ve yaşama bakışınız tümüyle değişecek.

Kaynak;Kitapyurdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz