Yedigöller Milli Parkı Gezisi

0
174

Yedigöller Milli Parkı, Batı Karadeniz bölgesinde Bolu ilinin kuzeyinde Zonguldak ilinin güneyinde Düzce ilinin doğusunda yer alır. Parka Bolu İli Mengen ilçesinden veya Bolu merkezden ulaşım mümkün.

Biz giderken Bolu merkezden giden yolu kullandık. Yer yer kar olan, oldukça uçurumlu ama temiz bir yoldu.

Dönüşte bu yoldan dönmeye izin verilmediği için Mengen ilçesine bağlanan yoldan dönmek zorunda kaldık. Bu yol hem çok bozuk hem de sizi Bolu merkezin oldukça uzağına çıkarıyor. Nihayet merkeze vardığımızda tabelada Ankara’ya 100 İstanbul’a ise 300km gösteriyordu.

Yedigöller’in resimlerine yıllardır mest olurum. Hep gitmek istemişimdir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın kutlama günü ile 3 gün tatil olunca 28 Ekim Yedigöller için çok ideal göründü.

Sabah 7’de İstanbul’dan yola çıktık. 11:30 da nihayet milli parka varmıştık.

Arabaları aşağıya indirmeye izin vermedikleri için oldukça yukarıda bırakıp çocuklarla birlikte yaya olarak parkın içine girdik. Araç başı veya kişi başı ücret tablosu vardı fakat tahsilat yapan kimse olmadığı için ücretsiz giriş yaptık.

İnanılmaz bir kalabalık vardı. Sanki herkes Yedigöller’e gitmek için o günü beklemişti 🙂

Benim resimlerde gördüğüm manzara ile alakası olmayan bir park karşıladı bizi. Doğrusu o kadar yolu gitmeye değmezdi. Eğer kamp yapacak olsaydık belki herkes çekilince temiz hava alıp dinlenme imkanımız olurdu fakat gün içerisinde oturmak için yer bulunması imkansızdı.

Habitat Restaurant


Hatibat Restaurant, deyince gözünüzün önünde beliren restauran görüntüsünü hızlıca silin.

Sadece ekmek arası sucuk veya köfte yiyebileceğiniz bir mekan. Oturmak için pek yeri yok. Ekmek arası sucuk tercih ettik ama ekmek taştan hallice idi ve sucuk oldukça kötüydü. Ben hepsini bitiremediğim halde beni baya bir bozdu. ,Ekmek arası köfte veya sucuk bedeli 18tl, kağıt bardakta çay ise 3,5tl.

Eğer gitmeye niyetiniz varsa aç kalmamak için mutlaka yanınızda bir şeyler götürmelisiniz.


Yedigöller Milli Parkında sadece 1 tane tuvalet var. O kalabalığa bir tane tuvalet olunca önündeki kuyruğu ve tuvaletlerdeki hijyeni siz tahmin edin.

Yedigöller’de başka arkadaşlarımızla karşılaştık ve onlarda bizimle aynı fikirde olunca bizim memnuniyetsizliğimiz olmadığını anladık.

Bir daha gitmeyeceğim ve özlemeyeceğim yerlerden biri olarak hatırımda kalacak. Neyse görmedik demeyiz 🙂

Gezinin en güzel yanı çocukların yol üzerinde kar ile oynayınca çok sevinmeleri oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz