Poyraz Uzaylılarla Tanışıyor – Eren’in Kitaplığından

2
160

Bu haftanın kitabı “Poyraz Uzaylılarla Tanışıyor”. Kitabın yazarı Sayın Akın Başal’ın, Eren’e imzalı gönderdiği bu kitaplar benim için çok önemli.

En önemlisi Eren bu kitabı çok sevdi. Serinin diğer iki kitabı da imzalı olarak mevcut. Umarım onlarda Eren’in hayal dünyasına çok şey katacak.

Poyraz Uzaylılarla Tanışıyor


Poyraz uzaylılarla tanışıyor öyküsünde bir gece birden uyanan Poyraz pencerenin önünde parlak mavi bir bulut görür. Bulut sanki cam yokmuş gibi pencereden geçerek Poyraz’ı sarar. Poyraz birden kendini cam bir fanus içinde sevimli uzaylı canlıların gemisinde bulur. Sevimli uzaylılarla dünya gezegeni hakkında konuşan Poyraz’ı uyandığında çok şaşırtıcı bir sürpriz bekliyordur.

Poyraz ile lav insanları öykümüzde ise Poyraz babasıyla Uludağ’a kamp yapmaya gider. Volkanlar hakkında her şeyi öğrenmek istiyordur. Kamp alanında tanıştıkları volkan bilimcisi Selim amca ve oğlu Kuzey’le çok güzel bir gün ve akşam geçirirler. Ancak Selim amcanın anlattığı volkanların içinde yaşayan lav insanı efsanesi hem Poyraz hem de Kuzey’i korkudan titretecek kadar ürkütmüştür. Üstelik Uludağ’da yaşayan ayıların yiyecek bulmak için çadırlarına gelme ihtimali de vardır.

Akın Başal


1974 Bursa doğumlu olan Akın Başal, orta öğretimini Bursa’da tamamladı. İlk olarak Ege üniversitesi Çeşme Meslek Yüksek Okulu Turizm Rehberliği bölümünü bitirdi. Ardından profesyonel turist rehberi olarak Bodrum Merkezli Batı Anadolu turlarında görev aldı. 1997 yılında Çanakkale üniversitesi Japonca Öğretmenliği bölümünde Japonca hazırlık sınıfı okudu.

Özellikle bilim kurgu edebiyatla ilgilenen Akın Başal’ın birçok edebiyat dergisinde yayınlanmış öykü ve şiirlerinin yanı sıra öykü yarışmalarında aldığı birçok ödülü var.


Yazar: Akın Başal

Sayfa Sayısı: 48

Yayın Evi: Patik Kitap

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz