Maria Kondo – Konmari Metoduyla Dolapları Düzenleyin

2
601
Konmari
Konmari

Maria Kondo tarafından bulunan Konmari yöntemi ile dolaplarınızda yer açmak ve uzun süre düzeni sağlamak mümkün.

Düzenin yanında sadeleşme yolunda da ilk adım diyebiliriz. Düzenden önce eşyalarınızı ayırarak sadeleştirecek siniz. Sonra en çok kullandıklarınızı ayırıp sonrasında kullanım sıklığınızı gözden geçirip ona göre kategorilere ayırmanız gerekiyor. Giysiler, eşyalar, kitaplar hepsi kendi kategorisinde elden geçirilecek.

Yine çocukların çekmecelerini talan ettikleri bir günde arkadaşım Özge’nin bu yazısını gördüm.

Sanırım 4-5 aydır bu yöntemi uyguluyorum ve gerçekten memnunken sizlerle paylaşmanın da vaktinin geldiğini düşünüyorum.

Konmari bana çok uygun bir yöntem aslında çünkü ben biriktiren, ya lazım olursa diye her şeyi elde tutan birisi değildim. İlk kısmı kısa geçtim bu yüzden.

Ada’nın çekmecesini konmari ile yeniden düzenledim ve artık açtığında tişörtlerini desenlerine göre kolayca bulup ihtiyacı olanı kolayca alabiliyor.Konmari

Konmari 

Konmari Yöntemi ile Katlama


Tişört KatlamaKonmari

Çorap Katlama

konmari çorap katlama

 

 

 

2 YORUMLAR

 1. Yazınızı zevkle okudum bende sizin gibi düzenimi oturtmaya çalışıyordum ve marie kondo hayatıma girdikten sonra aydınlanma yaşadım:) kitaplıklara daha sıra gelmese de kıyafetler artık düzenli ve de fazlalıklardan kurtuldum. Şu site bana çok yardımcı oldu bu sebeple sizinle de paylaşmak istedim, dilerseniz fazlalıklardan bağış veyahut ikinci el olarak satma yoluyla arınabilirsiniz.
  https://www.tarz2.com
  https://www.tarz2.com/konmari-ile-ferahla

  • Merhabalar,

   Öncelikle geç cevabım için affınıza sığınıyorum. Konmari yöntemini evimde hala severek kullanıyorum. Çocuklarda alıştığı için hiç zorluk çekmiyor. Küçülen giysilerin bir kısmını tutumluanne.com üzerinden satıp yeni sezon alışverişini yapıyorum. Bir kısmınıda belediyemizin giysi kumbarasına bırakıyorum. Bahsettiğiniz siteyi inceleyeceğim.

   Kocaman sevgiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz