Inside Out Ters Yüz Filmi

0
1739

Ters Yüz filmi , Minessota’ da yaşayan 11 yaşındaki Riley’nin babasının işi nedeniyle yaşadığı şehirden ayrılmasıyla başlıyor.

Riley’nin iç dünyası ve duyguları tarafından nasıl yönetildiğini anlatıyor. Filme konu olan duygular; Neşe, Üzüntü, Öfke, Tiksinti ve Korku

Gupse Özay’ ın seslendirdiği üzüntü oldukça tatlı bir karakter. Çocuklar kadar yetişkinlerinde kendinden bir şeyler bulacağı, iç dünyalarına olan bakış açılarının değişeceği bir film.

Riley’in duygusal olarak bir karmaşa içinde olduğu bir gün üzüntü ve neşe kontrol panelinden anıların depolandığı bölüme düşüyor ve film boyunca da panele geri dönmeye çalışıyorlar.

Başka bir deyişle, Riley’i bir süre sadece Öfke, Korku ve Tiksinti yönetmek zorunda kalıyor.

Bu dönemde Riley gerek evde gerek okulda çeşitli sıkıntılarla karşılaşıyor ve bütün bunlara üzülemediği için yoğun öfke duygularının hâkimiyeti altına giriyor.

Ailesi de Riley’in üzüldüğünü anlayamadığı için gerekli müdahaleleri yapamıyor ve Riley ailesine yalan söyleyerek evden kaçıyor!

7 yaşındaki oğlum Eren, 4 yaşındaki kızım Ada ve 38 yaşındaki eşim ve ben birlikte izlediğimiz bu filmi hepimiz çok beğendik ve çocukların duyguları anlamaları konusunda çok faydalı oldu. İzleyeli uzun zaman olmasına rağmen hala dilimizde.

İzlemediyseniz ilk izlenecekler arasına almalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz