Bil Bakalım Kim? Oyunu

0
236

Bil Bakalım Kim? Eren ve Ada’ya arkadaşları İpek’ten doğum günü hediyesi geldi.

Akşam oyunu kurduk. Kurarken biraz zorlandık açıkçası çünkü kurulum talimatında çok açıklayıcı anlatmamışlar. Oyun ekranlarının içindeki mavi plastik noktaları kırıp sarı kenarlıkları yerlerine yerleştirmeniz gerekiyor.

Oyuna başlamadan önce alt ve üst ibreleri kullanarak seçtiğimiz kişiye getiriyoruz. Oyuncular birbirlerine sorular sorarak karşılarındakinin hangi karakteri seçtiğini bilmeye çalışıyor. Sorulara sadece “Evet” ve “Hayır” şeklinde cevap veriliyor.

Akşam birkaç tur oynadık. Hem çocuklar hem de biz çok eğlendik. Ailece oynanabilen bir oyun olması çok güzel oldu. Bilen taraf oyunun kenarındaki göstergeden 1-2-3-4 olarak artırarak ilerliyor. Bizde Ada hep kazanmak istiyor ama bazen kaybedebileceğimizi, her zaman kazanamayacağımızı bu oyunla bir kez daha vurgulamış olduk.

Güzel İpek’ e ve arkadaşım Özlem’ e bu güzel oyun için teşekkür ederiz.

Print Friendly, PDF & Email
Paylaş
Çocuklarını doz aşımı seven bir anne! Eren ve Ahsen Ada'nın Annesi. Annelik yolunda öğrendiklerim ve çocukluğumdan bu yana içinde olduğum mutfağımı sizlerle paylaşıyorum. Yaşamın içinde her birimizin deneyimleri var. Öğrendiklerimizi paylaştıkça çoğalır, hayata anlam katarız. Küçük dünyama Hoş Geldiniz.

Görüşlerini paylaşmak ister misin?