Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı ve Pişi

0
474
Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı ve Pişi
Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı ve Pişi

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı ve Pişi ♥ yazımla merhabalar.

Muhtemelen çalışan anne olduğum için işte olduğum zaman dışında çocuklarımı bırakıp dışarıda zaman geçiremiyorum.

Geçen haftalardaki Eskişehir gezimizde de annem çocukları bırak eşinle git diye ısrar etmesine ve onlarla zor olacağına inandığım halde onlarla gittim çünkü biliyordum ne görsem onlarda olsa, onlarda görse diyecektim. Ve bugün iyi ki onları da götürmüşüm diyorum. Hem insan çocukluğunda ne yaşarsa bunu ömrü boyunca tarifsiz bir hisle anıyor ve anlatıyor.

Eskişehir gezimizden sonra küçük bir İstanbul turu yapalım dedik. Annem bu sefer bari tek gidin biraz başbaşa zaman geçirin gün içinde döneceksiniz nasılsa dedi ve eşimde evet bu sefer birlikte gidelim deyince peki dedim. İstanbul’u onlarla defalarca gezmiş olmamızın da etkisi oldu tabi.
Tabi onlar uyanınca bırakıp çıkamayacağımız için sabah 7:30 da parmak uçlarımızda evden ayrıldık.

9:00 da Kadıköy’e vardık ve hemen kalkmak üzere olan vapurla Beşiktaş’a geçtik.
Daha evvel bir arkadaşım Beşiktaş kahvaltıcılar sokağından bahsetmişti. Google harita ile sokağı bulduk peki nereye gitmeliydik noktasında yine daha önce gidenlerin yorumları neticesinde “Pişi“yi aklımıza yazdık.

Sokağa girdik çok şirin minik kahvaltı dükkanları vardı. Pişi’yi gördük ve ortamı da içimize sinince orada kaldık.

Menüye bakarım ama çok inceleme huyum yoktur. İki kişilik serpme kahvaltı istedik. Domates, salatalık, iki çeşit peynir, kaymaklı bal, yeşil ve siyah zeytinle yarım kadar dilimlenmiş ekmek ve bir bardak çay geldi. Birkaç dakika devamını bekledik 🙂 Ama devamı yoktu sonra menüyü açtığımda sadece bunların yazdığını gördüm. Pişi’ye gelip pişi yenmez miydi ama bence serpme de olsa mutlaka pişi ekli olmalıydı. İlaveten pişi istedik ve gerçekten çok lezzetliydi.

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı ve Pişi
Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı ve Pişi

Gelen yiyeceklerle doyduk mu ? evet. Çok lezzetliydiler dalından koparılmış gibiydi zeytinler ve zeytinyağ tam sevdiğim gibiydi.
Çalışanları güler yüzlü ve ilgiliydi. Son olarak lavaboları da temiz denilecek kadar iyiydi.
Beşiktaş kahvaltıcılar sokağında Pişi tekrar gidilecek mekanlar listemizde yerini aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz