21 Gün Olumlama – Olumlama Nedir ? Nasıl Yapılır

5
6653

21 Gün Olumlama ! Ne düşünürsek onu yaşıyoruz. Çağırıyoruz sanki onu. Başıma çok gelmiştir bu.

Bugün bir arkadaşımla sohbet ederken olumlama üzerine konuştuk. Negatif hangi konudan bahsetsek gerçekten yaşadığımızdan bahsettik. Sonra o altığı Reiki eğitiminden bahsetti.

Bugünde yeniay günü olup 21 olumlamaya başlandığını da büyük bir tesadüf eseri öğrendik ve niyet ettik olumlama yapmaya.

Her olumlama 21 gün sürüyor ve aynı anda iki olumlamaya başlamak enerjiyi düşürebiliyor. Bu nedenle tek bir olumlama seçip 21 gün yapıp sonra ikinciye başlayabilirsiniz.

Biz bugün başladık ama siz yarın başlayabilirsiniz. Önemli olan 21 gün peşpeşe olması. 1 gün dahi atlarsanız 21 güne tekrar başlamanız gerekiyor. Hani şekersiz 21 gün yapmıştık ya onun gibi.

İstediğimiz konuları net dile getirmek gerekiyor. Mesela Pizza istiyorum dediğinizde net bir bilgi değildir. Bir çok pizza çeşidi var. Belki önünüze aslında sevmediğiniz bir çeşidi gelecektir. O yüzden net olmalı isteklerimiz.

Olumlamada tek bir konuya odaklanmak önemli. Sevgi, İş, Bolluk, Sağlık, İdeal kilo gibi bir konu seçin kendinize.

Olumlama cümleniz olumlu olsun! Yani Hasta olmak istemiyorum yerine Sağlıklıyım gibi tamamen olumlu kelimelerden seçilmiş kalıplar kullanın.

İstiyorum ifadesinden kaçının. Mutlu bir hayat istiyorum demek yerine Mutlu bir hayata sahibim deyin. İstiyorum dedikçe istemekle kalırsınız. Sahibim dediğinizde tüm hücreleriniz o andan itibaren mutlu bir hayata sahip olduğu komutunu alır ve size bunu yaşatmaya başlar.

Cümleler hedefinizi net içersin. Zayıflıyorum gibi sonunun nereye gittiği belli olmayan cümleler kullanmayın. Eğer muhakkak zayıflamakla ilgili bir cümle kurmak istiyorsanız, varmak istediğiniz hedef kiloyu da içine koyarak 60 kilodayım, hatta 60 kiloda olduğum için şükürler olsun deyin.

Belirsiz ifadelerden kaçının. Kurduğunuz cümle herkes tarafından anlaşılabilecek basitlikte olsun.

Cümlelerinizi gelecek zaman yerine şimdiki zaman veya geniş zaman kipinde kurun. Çok mutlu olacağım demek yerine Çok mutluyum deyin. Gelecek zaman kipi yaşamak istediğiniz durumu her zaman daha ileri bir zamana öteler. Böylece hiçbir zaman o durumun içinde olamazsınız.

Olumlamalarınız başka insanlar hakkında değil kendiniz hakkında olsun. Bana saygı göstersin demek yerine, saygı görmeyi hak ediyorum deyin.

Cümlelerinizi yumuşatabilirsiniz. Kendimi olduğum gibi kabul ediyorum şeklinde ilk başta ikna olmakta zorluk çektiğiniz cümleleri kendimi olduğum gibi kabul etmeye niyet ediyorum/ hazırım/ başlıyorum, kendimi olduğum gibi kabul etmeyi öğreniyorum şeklinde yumuşatın. Zamanla bu cümleleri kabul ediyorum şeklinde değiştirirsiniz.

Japon Dr. Masaru Emoto suyun, söylenen sözlere, hissedilen duygulara, gösterilen görüntülere ve dinletilen müziğe göre nasıl bir değişim gösterdiğini birbirinden muhteşem su kristali fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor. Vücudumuzun 4’te 3’ünün su olduğunu düşünürseniz, ağzınızdan çıkan her sözle önce kendinize sonra çevrenize neler yaptığınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

Hayatınızı değiştirmek istiyorsanız mutlaka kullandığınız cümleleri de değiştirin ve olumlama cümlelerini bol bol kullanarak ruh halinizi daha olumluya çekin.
Olumsuz cümleleri şimdiki zaman kipinde değil, geçmiş zaman kipinde söyleyin: İlişkilerim kısa sürüyor yerine “Bugüne kadar ilişkilerim hep kısa sürdü” deyin. Böylece kendinizi bütün yeni ihtimallere açarsınız.

Olumlama cümlelerini kullanırken, aynı zamanda harekete de geçin: Artık her gün “zenginim” diyorum, yakında zengin olurum. Bu yanılgıya düşmeyin. Sadece zihninizi yeniden programlamanız yetmez. Hedeflediğiniz duruma doğru adım da atmalısınız. Bir aksiyon planı oluşturmalı ve harekete geçmelisiniz.

21 Gün Olumlama Nasıl Yapılır ?


 

SEVGİ İÇİN 


Hayatımı şu andan itibaren sevgi ve güzellik enerjisi ile dolduruyorum. Kendimi sevmeye, başkalarını sevmeye ve evreni sevmeye karar veriyorum. Evrenden bana gelen sevgi enerjisini mutlulukla kabul ediyorum ve sevgi içinde bir hayat sürmeye niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.

REFAH İÇİN


Refah, bolluk ve bereket içinde yaşamayı seçiyorum. Paramı huzurla edinmeyi ve huzurla harcamayı kabul ediyorum. Zengin bir yaşam sürerek, başkalarını da zenginleştirmeye niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.

Bolluk ve bereket içinde yaşamayı seçiyorum. Evrenden bana gelen zenginliği sevgiyle kabul ediyorum. kabul ettiğim bu zenginlik için evrene sevgilerimi gönderiyorum. Refah içinde yaşamaya tüm kalbimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve bunun için teşekkür ediyorum.

NEGATİF ENERJİLERDEN KURTULMA


Tamamen pozitif enerjilerle çevrelenmeyi ve bana zarar veren bütün negatif enerjileri hayatımdan uzaklaştırmayı seçiyorum. Kendimi olumlu enerjilere açmayı ve güzel enerjiler üretmeyi kabul ediyorum. Bana zarar veren tüm olumsuz enerjileri şimdi kendimden uzaklaştırmaya ve bu enerjilerden korunabileceğim çok güçlü bir enerji kalkanına sahip olmaya hemen şimdi bütün kalbimle niyet ediyorum. Niyetim hemen şimdi gerçekleşmeye başladı ve evet bunun için teşekkür ediyorum.

Gün içinde neye niyetlendiyseniz onu sıkça tekrarlayın. Niyetinizi sabah ve akşam sakince ve rahatlamış bir şekilde, hissederek 2-3 kez söyleyin. 21 gün şart unutmayın

OLUMLAMA NASIL YAPILMAZ


SE-SA eki;
Eğer çok Param olursa Mutlu olurum

Bu kalıp sizin hiç bir zaman mutlu olma becerisine sahip olamadığınızın ifadesidir. Çünkü mutluluğun sonucu bir şarta bağlıdır.

MELİ-MALI
Güçlü Olmalıyım

Zorunluluk öğesidir. Şimdiki zamanda güçsüz olduğunuz gerçeğini bilinçaltınıza verirsiniz.

ECEK-ACAK
Her şey çok güzel Olacak

Bu kalıp sizin isteğinizi hep geleceğe erteleyecektir.

TERSİNE SÖYLEM
Korkmuyorum

“Güvendeyim” yerine “korkmuyorum” derseniz, korkuya odaklanırsınız ve bu çözüm değildir.

BELİRSİZLİK
İyi bir hayat istiyorum

Nasıl bir hayatın sizin için iyi olacağını belirtmediğiniz için belirsizlik ifadesi vardır.

Niyetlerimiz hayırlı olsun ve hayatımız güzelliklerle dolsun diyorum.

Bolluk ve Bereket olumlaması için buraya tıklayınız.

Zayıflama – Sağlıklı Yaşam – Olumlaması için buraya tıklayınız

5 YORUMLAR

 1. Çok ilginç bir şeymiş bu olumlama. Hsyatımda ilk defa duydum ve sanırım benlik bir şey deģil. Ama çok farklı bir yaklaşım aslında hayata karşı.
  Sanırım bunu sadece ramazan ayında yapabilirim ben.
  Bir ay benim tek olumlamam olur.

  • İyi düşün iyi olsun, Dedenin yediği hurmalar torunu tırmalar gibi sözler vardır ya. Buda onu öğütlüyor. Ben hayatımda hep pozitifi düşünmeye çalışırım. Bunu Allah’a olan inancımın çok yüksek olmasına bağlıyorum. Sonsuz bir tevekkül içinde karşılarım her şeyi ve negatif insanlardan uzak dururum. Ama çok şanssızım, neye elimi atsam kuruyor, iyi dediğim üç gün yaşıyor derim sürekli 🙂 Kalbimle, dilim farklı söyler yani. Bunu bana yapan ise beyin. 21 gün olumlu şeyler söyleyerek bilinçaltına bunu yerleştiriyorsun ve sonrasında hep pozitif şeyler söylemeye başlıyorsun gibi 🙂 Ne istersen o gelip seni buluyor çünkü.

   Birde theta var mesela onda geçmişte atalarının yaptığı yanlışların sonuçlarını sen yaşadığın için her ne sıkıntın varsa onun bir anlamı var onu bulup şöyle söylüyorsun. Atalarımın yaptığı hatalar benim suçum değil. Bunlardan arınıyorum. Onları affediyorum. Hatalarımı seviyorum gibi 🙂

   Dün arkadaşım gittiği reiki kursundan bahsedip detayları anlatınca ve bende araştırırken olumlamanın dün başladığını görünce bu bir tesadüf olamaz dedim 🙂 Denemekte fayda var.

 2. Merhabalar,

  Etkili bir iletişim kurmanın yollarından birinin de doğru kelime seçimi olduğunu düşünüyorum. Karşımızdaki kişiyle iletişim kurarken kelimelerimizi ne kadar özenle seçersek kurduğumuz iletişim de o oranda başarılı olur. Hem günlük hayatta hem de çalışma hayatında etkili iletişim kurmak ilişkilerimizin ve işlerimizin yolunda gitmesine yardımcı olur. Bu nedenle kelimelerimizi doğru seçmeliyiz ve iletişim kurduğumuz insanları itmemeliyiz. Bazen şu kelimeleri kullanmak iletişimin gidişatını büyük oranda etkiliyor; aynen, şey, yani gibi. Örnekleri çoğaltmak mümkün. İzninizle ben de etkili iletişim kurmanın önünde engel oluşturabilecek kelimelerden oluşan yazımı okumanız için sizinle paylaşmayı isterim: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/kullanmamaniz-gereken-6-kelime/

  güzel okumalar dilerim,
  sağlıkla kalın.

  • Merhabalar,

   Doğru kelime kullanımı kendimizle olan ilişkimiz için bile çok önemli. Bir bardak suya iyi sözler ve kötü sözler söylenerek bir deney yapılmış. Kötü sözler söylenen bardaktaki su bir zaman sonra bulanmaya başlamış. İçtiğiniz suya bile güzel cümleler söyleyerek içmek önemli. Her zaman hayırlı, pozitif cümleler olsun hayatımıza. Cümlelerimiz ne ise biz de o oluruz bir zaman sonra.

   • Bir bardak suya iyi sözler ve kötü sözler söylenerek bir deney yapılmış. Kötü sözler söylenen bardaktaki su bir zaman sonra bulanmaya başlamış. BUNU YAPAN BİLİM ADAMI SAHTEKARLIK YAPTIĞINI ITIRAF ETMİŞTİR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz