Yoga Namaste – Çocuklarla Yoga Yapmak

0
453

Yoga Namaste / Yogaya Merhaba / Çocuklarla Yoga


Bu yaşıma kadar hiç yoga yapmadım ama Eren çocukluğundan beri sıklıkla yoga hareketleri yapar. İçsel bir şey sanırım ama onu öyle gördükçe resimlerini çeker ailecek yogasız yapamayız notuyla birde gülücük koyar paylaşırdım.

Yaz tatilinin sonuna doğru birlikte yapılacak etkinliklerimiz tükendi, tükenecekken ve onlar yine kendilerince dans ederken, instagramda gördüğüm çocuk yogası tanıtımları aklıma geldi. Hazır bende merak ediyorken birlikte yapmak güzel olur dedim.

 

Önce yoga nedir biraz araştırdım.

Doğru nefes alıp verme ile kalp atışlarının düzene girmesini, ani kalp krizi risklerinin azaltılmasında oldukça faydalıymış.

Kişilerin vücutlarını ve kendilerini dinlendirildiği, çeşitli duyuların açılmasını sağlayan meditasyon yöntemlerinden en kolayı olan yoga, sinir sistemindeki gevşemeler sayesinde de panik atak, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıkların atlatılmasına yardımcı oluyormuş.

Yoga’da en temel kural İnanmakmış.

Uzman eşliğinde yapılması en doğrusuymuş ama biz you tube eşliğinde yapıyoruz. Çok tatlı bir anne kız var onlarla başlamıştık şimdi Evrim isminde başka bir bayanla devam ediyoruz.

Yoga yaparak,

Ruhen ve bedenen arınmış, dinlenmiş ve tüm duyularının açılmış olmasına fayda etmekteymiş. Stresle başa çıkmayı öğretip özellikle hamile bayanlarda doğru nefes alma ve doğru duruşu öğretme bakımından çok faydalıymış. Hatta bu şekilde doğumda kolaylaşıyormuş.

Başlamadan önce,

Matınız olsa iyi olur. Yoksa halı da olur ama mat daha iyi. Üzerinize en rahat giysilerinizi giymelisiniz. Hatta seviyorsanız tütsü veya mum ile sakin bir ortam sağlayabilirsiniz.

Yogayı her gün aynı saatte yapmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde faydalarını daha iyi göreceksiniz. Biz kaslarımızda etkilerini görmeye başladık. Gün geçtikte daha da iyi olacaktır.

 

Çocuklarla yoga için görseldeki örneklerde size yardımcı olacaktır.

 

Buda benim yoga yapan minik kuzum Ahsen Ada ♥

İnanma konusunda ise şu an bir şey diyemeyeceğim çünkü daha çok çocuklarla etkinlik ve sağlıklı hareketler yapmak adına yapıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz