Kalbiyolojik Annelik

0
540

Eren ve Ada’nın kardeş krizleri tutuyor arada. Eren erkek olsun adı Ateş olsun diyor, Ada ise kız olsun adı Defne olsun diyor.

Kalbiyolojik Annelik


Sanki annelerinin yüreğinde büyüttüğü çocuğu biliyor gibiler. Birkaç yıldır hayalim ama hep diyorum ki Allah nasip etmeyeceğini hayal ettirmezmiş. Bence her kız çocuğuna bir kız kardeş lazım. Bende bir kız kardeşim olsun çok isterdim ama şanslıydım ki kardeşimin eşi bana kız kardeş eksikliği yaşatmadı. Yine de Ada’ nın bir kız kardeşi olsun istiyorum.

Emekli olup çocuklarıma bakabiliyor duruma geldiğimde içimde büyüttüğüm kardeşiniz bu deyip onları buluşturmayı istiyorum.

Kalben hamileler ve bu yolla Anne olan kadınlar benim için kanatsız melekler. Her kadın annelik duygusunu tatmalı ve bu duyguyu tatmak için illa rahimde büyütmek gerekmiyor. Kalbinde büyütmek bazen 9 aydan daha da uzun olabiliyor hatta.

Kendinden olmayan bir çocuğu bağrına basabilmek için çok büyük bir kalp lazım bence. Bunu yapabilen çok güzel anneler var. Her birini yakından takip ediyorum.

Facebook’ ta koruyucu aileler grubundayım ve prosedürler, süreç hepsini yakinen takip ediyorum.

Koruyucu Aile Olmak;

Herhangi bir sebepten dolayı ailesinin yanında kalması mümkün olmayan çocukların, uzun veya kısa süreli olarak, ücretli veya gönüllü statüde, devlet denetiminde, korumaya alan aile ile birlikte yaşaması anlamına geliyor.

TC Vatandaşı olan ve Türkiye’de ikamet eden, 25-65 yaş aralığında bulunan, en az ilkokul mezunu, düzenli geliri bulunan evli/bekar, çocuklu/çocuksuz herkes koruyucu aile olabilir.

Sürekli koruyucu aile, Akraba veya yakın çevre koruyucu aile, geçici koruyucu aile ve uzmanlaşmış koruyucu aile olmak üzere dört çeşit aile olunabiliyor.

Daha detaylı bilgi edinmek isterseniz bu linkten KOREV’ in sitesinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için buraya tık

Evlat Edinmek;

Evlat edinilmeye uygun bir çocukla, durumu evlat edinmeye uygun kişiler tarafından hukuki bağlar sağlanarak bir aileye kavuşturulması.

Evlat edinmek için en az beş yıllık evli olmaları veya  otuz yaşını doldurmuş olmaları gerekli. Evlat edinilen çocukla aralarında en az 18, en fazla 40  yaş olması gerekli. Yine evlat edinenin en az ilkokul mezunu olması gerekiyor.

Evlat edindiğinizde kazandığınız haklar;

  • Sizin mirasçınız olur,
  • Sizin soy isminizi alır.
  • Yeni bir isim verebilirsiniz.
  • Eğer küçükse nüfus cüzdanında sizin isimleriniz yazılır.
  • Evlat edinme ile ilgili kayıtlar mahkeme kararı olmadıkça paylaşılmaz.

Daha detaylı bilgi için buraya tık

Koruyucu aile olarak veya evlat edinerek bir çocuğa umut olmak, hayat olmak kelimelerle anlatılacak gibi değil bence.

Ve her çocuk mutlu olmayı hak eder…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz