Gribi Soğan İle Kovun

Soğan, tıpkı kardeşi sarımsak gibi doğal antibiyotik vazifesi görüyor. Yemekler dışında şifa için kullanılıyor. Siz de gribi soğan ile kovun.

Soğan Mikropları İçine Hapsediyor


Ben çocuklar biraz öksürse gece yatarken odalarına soğan keser koyarım. Sabaha gayet sağlıklı uyanırlar. Ne öksürük kalır ne de solunum sıkıntısı.
Soğan tüm hücrelerini açar, odadaki grip mikrobunu içine hapseder. Tabii ilerlemiş gribe olan etkisi aynı olmayabilir. Ben başlangıç seviyesinde bu şekilde kullanıyor ve çok fayda görüyorum. Çocukları rahatsızlanan arkadaşlarıma önerdiğimde onlar da aynı faydayı gördüklerini ilettiği için sizlerle de paylaşmak istedim.

Gribi Soğan İle Kovun

Benim yaptığım şekilde kullanan var mı diye biraz araştırma yaptım ve aşağıdaki hikayeye ulaştım.


1919 yılında, Dünyada 40.000 milyon kişinin “Grip” ten öldüğünde, bir Doktor birçok çiftçiyi Griple mücadelede yardım amacıyla ziyaret eder. Çiftçilerin çoğunluğu grip mikrobu kapmış ve birçoğu ölmüştür. Doktor ziyaretlerine devam eder ve bir sürprizle karşılaşır, ziyaret ettiği bir çiftçi ve ailesi çok sağlıklıdır. Doktor böyle olabilmesi için aileye herkesten farklı ne yaptıklarını sorar ve cevaben çiftçinin hanımı odaya, bir tabak içine bir “SOĞAN” koyduklarını (muhtemelen diğer odalara da) söyler. Doktor buna inanamaz ve bu soğanlardan birini alarak Laboratuvarda Mikroskop altına koyarak inceler ve soğanın içinde “Grip” virüsünü görür. Soğan açıkça Grip bakterisini içine hapsetmiş, emmiştir ve bu sayede de aile sağlıklı kalmıştır.


Benim yaptığım yöntem bu hikaye ile örtüşüyor. Soğan odadaki bakteri ve mikrobu içine hapsediyor ve çocuklar steril bir ortamda uyuyor ve sabaha daha iyi uyanıyorlar.

Öncelikle okulda sınavı olan çocuklarınızın odasına akşamdan soğan koyarsanız daha sağlıklı bir ortamda uyuyacağı için sabaha daha dinç uyanacak ve okuldaki performansı artacaktır.

Soğan gibi doğal şifa kaynağı olan gıdaları hayatımıza daha çok katarsak daha sağlıklı bireyler oluruz sanırım.

Hepimize sağlık dolu günler diliyorum.

 

Anne Mutfak Perisihttp://www.annemutfakperisi.com
Annelik yolunda öğrendiklerim ve çocukluğumdan bu yana içinde olduğum mutfağımı sizlerle paylaşıyorum. Yaşamın içinde her birimizin deneyimleri var. Öğrendiklerimizi paylaştıkça çoğalır, hayata anlam katarız. Küçük dünyama Hoş Geldiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reklam

Sosyal Medya

1,983BeğenenlerBeğen
15,845TakipçilerTakip Et
111TakipçilerTakip Et
13,784TakipçilerTakip Et
92TakipçilerTakip Et
38AboneAbone Ol

Kaçırılmayacak Lezzetler

Tuzlu Muffin Tarifi – Peynirli Muffin

Tuzlu lezzetleri sevenler için az malzeme ile hazırlanan ve içi harika bir şekilde pişip tam kıvamında olan Tuzlu Muffin , Peynirli Muffin tarifi ile...

İncir Kurabiye Tarifi – İncirli Kurabiye

Şeklinden dolayı İncir Kurabiye Tarifi dedim ama içi de incirli olduğu için İncirli Kurabiye diyerek ayrıca belirtmek istedim. İncir sevenlerin favorisi olacak harika bir tarif....

Patlıcan Çığırtma Tarifi

Patlıcan yemekleri ile yapılan en hafif kızartma türlerinden birisi olan Patlıcan Çığırtma Tarifi uzun zamandır araştırdığım bir zeytinyağlı yemeği. Yöresel yemekleri yaparken en doğru şekilde...