Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkartılır ?

4
381
Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkartılır
Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkartılır

Bedenlerini hareket ettiremeyen, sürekli yatar durumda olan, emerken hava yutan ve sadece sıvı beslenen bebeklerin gazlanması doğal bir durumdur. Asıl soru şudur “Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkartılır”

Beslenme sonrası sırtına vurularak yuttuğu havanın bir kısmını çıkarması sağlansa da bağırsağa geçen hava baloncukları bir kaç saat sonra miniğinizi sıkıştırmaya başlayacaktır.

Bazen sıkışan gaz spazma neden olabilir. Karnına dokunduğunuzda sert ve gerginse karnına yapacağınız masaj iyice canını yakacak ve daha çok ağlayacaktır. Küçük bir havluyu biraz ısıtıp karnına koymanız onu rahatlatacaktır.

Hem gazını çıkaramayan hemde kakasını yapamayan bebeklere gaz masajı yapabilirsiniz.

Bebeğinizin karnına bebek yağı sürün. Ellerinizi sıcak su buharında biraz ısıtın ve üst karnından alt karına doğru yavaş yavaş çekin.

Bir diğer masaj ise bebeğinizin karnında saat yönüne doğru nazik hareketlerle ovalamak.

Bebeklerin karnının sıcak tutmakta onları rahatlatacağı için kolunuzda yüz üstü pozisyonda tutabilirsiniz.

Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkartılır
Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkartılır

Son olarakta bebeğinizin ayaklarını tutup karnına doğru hafifçe itmek.

Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkartılır
Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkartılır

4 YORUMLAR

  1. Ah o gaz sancıları ah… uykusuz geceler… harika bir yazı olmus canım tam da şuanda ki sıkıntımıza yardımcı olan bir yazı teşekkürler…

    • Canımm. Eren’de gazdan katılırdı. Çok iyi bilirim o sıkıntılı süreci. Ayaz paşamın gazları kolayca çıksın inşallah. Umarım benim yöntemlerim bütün bebeklerde faydalı olur. Ayazıma da faydam olursa ne mutlu bana

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz