Bebek Bezi Nasıl Değiştirilir?

0
308
bebek bezi değiştirmek
bebek bezi değiştirmek

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonraki ilk 1,5 yıl içinde sıkça haşır neşir olacağınız bebek bezi nasıl seçilir, bebek bezi nasıl değiştirilir konularına iş başa düşmeden birlikte bakalım.

Bebek bezi nasıl seçilir?


Günümüzde bebeklerin yapısal değişiklikleri göz önüne alınarak kız ve erkek bebekler için özel bezler üretilmeye başladı. Emici olması gereken bölgeler farklı olduğu için bu bezleri tercih etmeniz bebeğinizin konforu için faydalı olacaktır.

İlk aylarda yaklaşık 2 saatte bir bez değiştireceğinizden cinsiyete göre bez seçmenizin çok önemi yok fakat ilerleyen aylarda faydalı olur.

Bebek bezi nasıl değiştirilir?


Ben alt değiştirme pedinden çok memnun kalmıştım. Kenarları biraz yükseltili olduğu için dönse de çok uzaklaşmadığı için zor olmuyordu.

Bu pedi edinmesenizde alt açma için kullanacağınız bir beziniz olsun.

Alt açma operasyonundan önce bez, ıslak mendil, pişik kremi ve yedek giysileri yakınınızda bulundurun.

Alt açma bezini serdikten sonra bebeğinizi üzerine yatırın.

Bezi paketinden çıkartın ve açın.

Cırtlı kısımlar bebeğinizin poposuna gelecek şekilde koyun.

Sizdeki tarafta kalan kısmı göbek üstüne doğru çektikten sonra kenar çırtlarını göbek deliğinin üstüne doğru yapıştırın.

Sonrasında bacak kenarlarındaki lastiklerden bir kez parmağınızı geçirinki havalansın, çok sıkmasın.

Bebeğinizin altını her temizlediğinizde önce ıslak mendille silin. Kız çocuklarda vajinal mikrop riskine karşı aşağıdan yukarı doğru temizleme yapın.

Eğer büyük tuvaletini yapmışsa poposunu yıkamanız bebeğinizi rahatlatacaktır. Silme veya yıkama işlemlerinden sonra pişik kremini sürüp bezini aynı şekilde kapatabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz