“Seni Anlıyorum” Kelimesinin Gücü

0
12

Seni Anlıyorum!

Hepimizin bizi anlayacak birilerine ihtiyacı var.

Canımız yandığında, üzüldüğümüzde, korktuğumuzda, umutsuz olduğumuzda ve en çok anlaşılmaya ihtiyacımız olduğunda.

Beni anlamayan insanlarla konuşmamayı tercih ediyorum. Ya da çok yalın konulardan bahsediyorum. Çünkü yorgunum. Çünkü bir sürü anlaşılamamışlığım var. O zaman yük yapmaya gerek yok daha fazlasını.

Bu hayatta en çok sevdiğim şey Anne olmak oldu. Ve hakkını verebilmek, sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için çok okuyor ve pedagog yardımı alıyorum. Bir çok kişiye göre çok gereksiz. Nesi var çocukların? Evet ben de bir şeyi olmasın diye gidiyorum zaten.

Şu an bebekliklerinden hep mutlu sözlerle bahsediyorlar ve bu beni çok mutlu ediyor. Bundan bir beş sene sonra da bu günlerden mutlu bahsetsinler istiyorum.

Kendimi çok iyi bir anne olarak görüyordum. Etrafımdaki bir çok arkadaşım sabrımı ve çocuklara ilgimi takdir ederdi ama pedagoğumuzun karşısına oturduğumda ne kadar fos olduğumu gördüm.

Bir çok yanlışım vardı doğru bildiğim. Ben hep çocuklarımı rahatlatmak için “ aa hiçte değil bence o resim çok güzel olmuş” gibi söylemlerde bulunuyordum. Sözüm ona öz güvenlerini güçlendiriyordum. Aslında onu anlamıyordum! Çünkü anlamaya kördüm!

İlk günkü ben ile bu günkü ben arasında dağlarrr kadar fark var. Çocuklarımla ilişkim kadar, eşimle, arkadaşlarımla olan ilişkilerimde de faydalı oluyor.

Ada’nın 3 ayda bir tsh kontrolleri için kan vermesi gerekiyor. Tamam annecim acımayacak, hemen geçecek diyordum normalde ve bu sözlerin ona hiçbir faydası olmadığı için hiç sakinleşmiyordu. Bu günkü İlknur ise bir gün önceden çocuğunu hazırlıyor. “Evet, seni anlıyorum biraz canın yanabilir. Keşke elimden gelen bir şey olsaydı da acını hafifletebilseydim. İstersen o an gözlerini kapat ve en sevdiğin şeyi hayal et! Belki bu sana yardımcı olur” demek inanın çok daha kuvvetli sonuçlar veriyor.

“Evet seni anlıyorum o oyuncağı çok istiyorsun. Ben de sana almayı çok istiyorum. O oyuncakla oynadığını hayal ettiğimde mutlu oluyorum. Eren’in istedikleri listesine bu oyuncağı not ediyorum. İlk fırsatta alacağız.” Demek ve not almak. Ona ve isteklerine değer verdiğinizi hissettirmek inanılmaz mutlu ediyor onu.

Anlıyor musunuz?

Print Friendly, PDF & Email

Görüşlerini paylaşmak ister misin?