Instagram

2
18

Ben blog severim 🙂

Burada emek var, benden birkaç satır, biraz anı var.

Instagram’da bazen neden tarif vermiyorsunuz diye soruyorlar. Burayı daha çok önemsediğimden sanırım. Orayı amacına uygun kullanıyorum. Resim ekleyip çıkıyorum. Beğenen olursa gelip buradan kolayca tarife ulaşabiliyor. Tarifler gizli değil.

Önceden blogdan takip edip sevdiğim ama Instagramda küçük hesaplar peşinde görüp takibi bıraktığım insanlarda oldu.

Benim gözümden Instagram kişileri

Instagram Kişisi 1-

Ekranı çift tıklar. Fotoğraflarınızı beğenir ama sizi takip etmez.

Instagram Kişisi 2-

Sizi takip eder ama fotoğraflarınızı beğenmez.

Instagram Kişisi 3-

Takip eder, beğenir ama yorum yapmaz.

Instagram Kişisi 4-

Instagramda yer edinene kadar herkesi beğenir. Yorumlarını esirgemez. Ve bir gün bakarsınız puff kaybolmuş. Takipten çıkmış.

Instagram Kişisi 5-

Akşam canım, cicim yorum yazar. Aaa ne kadar güzel bir kek bayıldım. Hem de en sevdiğimden. Ellerine sağlık canım der ve sabaha takipten çıkar. Akşamdan sabaha ne olmuş olabilir bunu anlamıyorum.

  • İlgimi çeken konularda paylaşım yapan herkesi severek takip ediyorum.
  • Akşam “canım” dediğim kişiyi sabah takipten çıkmıyorum.

Bir anda fotoğraflarımı beğenip yorumlar yazan insanların amaçlarını anlıyorum. Uzunca bir süre takibe almıyorum.

Her an her yerde yorumlarını gördüğüm kişileri ise hiç ciddiye almıyorum. Biliyorum yer edinene kadar maske takıp sonra kaybolacaklar.

Bir de selam kızlar yazan arkadaşlar var. Bu erkek takipçilere haksızlık gibi geliyor bana. Yemek yapan beyler de var bu ülkede.

Hayat oldukça kısa arkadaşlar. Bu kadar ince hesaplara gerek yok. Birisini takip etmek için illa sizi takip etmesi gerekmez. Benim de resimlerimi beğenen, ilgilenen kişiler takip eder. Takipçi satın almadım. Belki beğen tuşuna basmak zor geliyor olabilir ama beğenmiyor olsa takipten çıkardı herhalde diyorum.

Herkese bol günler!

Print Friendly, PDF & Email

2 YORUMLAR

  1. Ne guzel yazmissiniz maalesef durum bu her sey sanal oldu bu zamanda :(( işin kolayıda var bloglar var nasılsa fotolar tarifler hazır bak yap at ig ye gelsin takipciler şişsin egolar 🎈🎈🎈

    • Pazardan aldıklarını tezgaha koyup fotoğrafını koyan ve o fotoğrafla 1000 beğeni alanlar oldukça bizim hiç sansımız yok arkadaşım. Olsun Instagram yokken biz yine vardık ve inşallah Instagram dan sonra da olacağız. Kaliteden ödün vermeden yola devam.

Görüşlerini paylaşmak ister misin?