Bir Diyet Meselesi

0
34
Elele

Hayatı boyunca herkesin en az iki kez başladığı pazartesi diyeti kesin vardır. Perşembe veya Cuma başlanmaz diyete, mutlaka Pazartesi seçilir. Pazartesinin sendromu vardır bir de aslında. Sendromda diyete başlanır mı hiç! Bence ideal diyete başlama günü Perşembe olmalı.

Benim gibi bütün hafta çok dikkatli beslenip hafta sonu emeğini heba edenlerden de olabilirsiniz tabii.

Havalar ısınıyor, yakında plaja inilecek. Kemerleri biraz daha sıkmak şart.

İnsülin direncim olduğu için biraz da onu kırmaya yönelik neler yapabilirim diye araştırırken harika bir site buldum. Elele, bir yazısında “Gelin kilo vermeyi başka bir bahara ertelemeyin.” diyordu. Çok doğru dedim, bu ertelemelerin mutlaka bir sonu olmalıydı.

Site de her alanda faydalanabileceğiniz bir çok konu var. Sağlıklı beslenmeye biraz daha önem vermek ve hafif diyetler yapmak istiyorsanız inanılmaz faydalanacaksınız.

Denge diyeti, bu son olsun diyeti, smoothie tarifleri, glutensiz tarifler. Diyette bize lazım olacak olan her şey mevcut.

Denge diyeti ismi bana çok hoş geldi. Tek tip besine dayalı diyetler, şok diyetler asla taraf olmadığım diyet türlerinden. Bu şekilde verilen kilolarda aynı hızla ve hatta iki katı ile geri alınabiliyor. Vücutta yoksun kalınan vitaminler depresyona sürükleyebiliyor.

Aç kalarak değil, sağlıklı beslenerek metabolizmaya zarar vermeden, kas ve su kitlesi kaybetmeden sadece yağ kaybetmek için dengeli beslenmek şart.

Haftada 1 gün baklagil, 2 gün kırmızı et, 3 gün balık yemeği öneriyor bu diyet programı.

Yemeklere ekstra tuz koymayarak vücudun sus tutmasını engellemeyi öneriyor. Tam Buğday ekmeği öneriyor hem de günlük 3-4 dilim.

Makarna ve Pilav yok mu? Tabii ki var. Hafta da iki defa öğle öğününde ve yanında baklagil veya yoğurtla tüketmelisiniz diyor.

Haftada 1 kez 16:00-17:00 saatleri arasında tatlı tüketebiliyoruz.

Hafif tempoda yürüyüş veya onu yapamıyorsanız lesli hallp walk ile hem eğlenip hem de hareket edebilirsiniz.

Günlük 2,5lt su içmeyi de ihmal etmezsek. 3 haftanın sonunda değişimi görmeye başlarız.

Hem sağlıklı hem de dolu dolu bir diyet programımız oldu.

Bugün günlerden Perşembe, hep birlikte yolun karşısına geçiyor ve Bayramı daha fit bir şekilde karşılıyoruz.

Beni yalnız bırakmayacağınızı biliyorum.

Teşekkürler Elele

Print Friendly, PDF & Email

Görüşlerini paylaşmak ister misin?